Už kartelinį susitarimą įmonės vadovui uždrausta trejus metus eiti vadovaujamas pareigas

0
37
Kaip praneša Konkurencijos taryba, teismo sprendimu įmonės vadovui trejiems metams apribota teisė užimti vadovaujamas pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) tenkino Konkurencijos tarybos prašymą skirti asmeninę atsakomybę buvusiam bendrovės „Žagarės inžinerija“ vadovui už tai, kad jis tiesiogiai prisidėjo prie ūkio subjekto sudaryto konkurenciją ribojančio susitarimo.

Kaip praneša Konkurencijos taryba, teismo sprendimu įmonės vadovui trejiems metams apribota teisė užimti vadovaujamas pareigas viešajame ar privačiame sektoriuje.

2016 m. Konkurencijos taryba pripažino, kad konkurentės „Žagarės inžinerija” ir „Rovaltra”, dalyvaudamos viešajame pirkime technikai pirkti, derino komercinius pasiūlymus ir taip pažeidė Konkurencijos įstatymą. Už bendrovių sudarytą draudžiamą susitarimą, kuris ribojo konkurenciją, Konkurencijos taryba skyrė „Rovaltrai“ 70,4 tūkst. eurų, o „Žagarės inžinerijai“ – 33,4 tūkst. eurų baudas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 m. paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė, jog viešajame pirkime dalyvavusios minėtos bendrovės pateikė tarpusavyje suderintus komercinius pasiūlymus ir iš anksto nustatė laimėtoją.

Iki šiol Konkurencijos taryba kreipėsi į teismą prašydama skirti asmenines sankcijas 20-ies bendrovių, nubaustų už kartelinius susitarimus, vadovams. Trims iš jų 2018 m. VAAT apribojo teisę 4 metams užimti vadovaujamas pareigas.

Teismų sprendimų dėl asmeninės atsakomybės taikymo likusiems 16 įmonių vadovų dar laukiama.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.