Teismui perduota dešimties telefoninių sukčių byla

0
33

Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Žydrūnas Kungys teismui perdavė telefoninių sukčių bylą, kurioje kaltinimai išviliojus iš žmonių pinigus pareikšti dešimčiai asmenų – devyniems vyrams ir vienai moteriai. Beveik visi kaltinamieji yra teisti, kai kurie – net dešimtis kartų, didžioji dalis jų šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities VPK pareigūnai Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė didelę bendrininkų grupę, kurie, atlikdami laisvės atėmimo bausmes arba būdami laisvėje, nuo 2017 metų lapkričio iki 2018 metų pradžios iš 3 šiauliečių ir vienos įmonės išviliojo keliolika tūkstančių eurų.

Kaltinamieji nusikaltimų padarymo metu tarpusavyje bendravo būdami skirtingose įkalinimo įstaigose – Kybartų pataisos namuose, Alytaus pataisos namuose bei Pravieniškių pataisos namuose, sakoma Generalinės prokuratūros pranešime. Vienas iš kaltinamųjų atsitiktine seka galimai skambindavo mobiliojo ryšio telefonų naudotojams, melagingai prisistatydamas policijos pareigūnu ir banko darbuotoju. Jis įtikindavo žmones, esą pasinaudojus jų banko sąskaitomis yra vykdomos neteisėtos finansinės operacijos, todėl siekiant apsaugoti jų pinigus, jam būtina sužinoti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

Kiti kaltinamieji taip pat nelikdavo be užduočių – kai kurie irgi skambino atsitiktiniams žmonėms, kiti perduodavo patiklių piliečių duomenis dar kitiems kaltinamiesiems, kad šie laisvėje už piniginį atlygį surastų žmonių, sutinkančių, kad į jų sąskaitas būtų pervedami pinigai. Dar kita dalis kaltinamųjų šiuos pinigus išgrynindavo, o už tai sau pasilikdavo dalį pinigų.

Tyrimo metu, pasak Generalinės prokuratūros pranešimo, surinkta duomenų, kad keliolikai tūkstančių eurų pervesti iš vienos įmonės į kitą buvo nupirkta viena Šiauliuose veikusi mažoji bendrija. Žinant, kad įsteigus juridinį asmenį, kuris realiai jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdys, įmonė buvo perregistruota Registrų centre kartu su nauju fiktyviu direktoriumi. Pervedus pinigus į naująją mažąją bendriją, per kelis kartus buvo išgryninti daugiau nei 10 tūkstančių eurų.

Nusikaltimo schemoje veikė ištisa grandinė kaltinamųjų. Be minėtų 10-ties asmenų, dar 11-os vyrų atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai atskirti. Šioje byloje kaltinami asmenys, kuriems nuo 19 iki 39 metų, savo kaltę pripažįsta.

Nukentėjusieji pareiškė civilinių ieškinių padarytai žalai atlyginti už beveik 17 tūkstančių eurų sumą.

Baudžiamoji byla bus nagrinėjame Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą, neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos ir sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų, primena Generalinė prokuratūra.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.