Teismas: D. Zabulionio atleidimas iš Automobilių kelių direkcijos – teisėtas

0
17
Daivis Zabulionis
Buvęs Automobilių kelių direkcijos vadovo pavaduotojas Daivis Zabulionis piktnaudžiavo tarnyba ir nedeklaravo interesų konfliktą galėjusių kelti ryšių su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, todėl sprendimas jį atleisti buvo teisingas, galutinai paskelbė teismas.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos sprendimas atleisti buvusį įstaigos direktoriaus pavaduotoją
Daivį Zabulionį yra teisėtas, nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, kurio sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Ilgus dešimtmečius kelių sektoriuje vyko šešėliniai susitarimai, o politinių ir verslo grupių užsakymo vykdymas buvo tapęs priimtina norma. Sulaužėme šią ydingą, valstybę luošinančią praktiką. Teismo sprendimas dėl valstybės tarnybą diskreditavusio asmens yra geriausias įrodymas, kad einame teisingu keliu“, – ministerijos pranešime cituojamas susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Galimą tarnybinį nusižengimą LAKD tyrusi komisija pripažino, kad D. Zabulionis šiurkščiai nusižengė valstybės tarnautojo pareigoms ir valstybės tarnautojo etikos principams, diskreditavo valstybės tarnybą, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, todėl negali būti laikomas turinčiu nepriekaištinga reputaciją.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė pareiškėjo prašymą grąžinti jį į valstybės tarnybą – LAKD direktoriaus pavaduotojo pareigas, priteisti pareiškėjui vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką už kiekvieną darbo dieną nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos (per 15 tūkst. eurų), taip pat neturtinei žalai atlyginti pareiškėjo naudai iš atsakovo 15 tūkst. eurų.

Teismo procesas tęsėsi nuo 2017 m., kai tuometinio LAKD vadovo pavaduotoju dirbęs D. Zabulionis buvo atleistas iš pareigų vadovaujantis Specialiųjų tyrimų tarnybos pateikta informacija dėl galimos korupcinės veiklos, pavienių verslo grupių protegavimo, naudojimosi tarnybine padėtimi verslo atstovams teikiant neviešintiną informaciją.

Po to, kai 2018 m. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pripažino, kad D. Zabulionis buvo atleistas neteisėtai ir turi būti grąžintas į pareigas, jis iš pareigų atleistas antrą kartą.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.