Reprodukcinės medicinos centrą jau turi ir Kauno regionas

0
69

Kaunas, birželio 14 d. (ELTA) Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje penktadienio popietę atidarytas pirmasis Kauno regione Reprodukcinės medicinos centras.

Šiame centre bus teikiamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos šeimoms, turinčioms problemų dėl reprodukcijos. Taip pat bus teikiamos vaisingumo išsaugojimo paslaugos onkologinėmis ar vaisingumą mažinančiomis ligomis sergantiems žmonėms. Anksčiau šios paslaugos buvo teikiamos tik Vilniuje.

Centro atidarymo proga Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos muziejuje surengtoje spaudos konferencijoje Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius sakė, kad ilgai buvo eita prie tokio centro įsteigimo, nes pirmiausia laukta įstatymo, reguliuojančio pagalbinio apvaisinimo veiklą.

„Neskubėjome įrengti centro, ir ne taip svarbu, kad jis Lietuvoje toks antrasis. Svarbu, kad centras šeimoms teiktų tikrai kokybiškas paslaugas. Lietuva – katalikiškas kraštas, ir centras tikrai laikysis tų vertybių, saugant gyvybę“, – sakė Kauno klinikų vadovas.
Pasak Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovės prof. Rūtos Jolantos Nadišauskienės, Reprodukcinės medicinos centras tarsi užbaigia moterų sveikatos priežiūros ratą.

„Dabar turime visas galimybes padėti šeimoms susilaukti palikuonių. Svarbu ir tai, kad moksliniai tyrimai čia bus planuojami labai rūpestingai’“, – sakė prof. R. J. Nadišauskienė.

Autorius: Birutė Mačienė (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.