Premjeras: Vokietija visada laukiama Lietuvoje

0
52

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su baigiančia kadenciją Vokietijos ambasadore Angelika Viets ir padėkojo jai už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Vokietijos dvišalį politinį, ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą.

Pasak premjero, pernai vykęs Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vizitas Lietuvoje simbolizuoja kaip niekad glaudžius mūsų valstybių ryšius. Simboliška, kad pernai į Lietuvą atgabentas Vokietijoje surastas Lietuvos valstybės atkūrimo aktas. Lietuva pasirengusi ir toliau skirti ypatingą reikšmę santykiams su Vokietija stiprinti.

„Vokietijos prisiimtą lyderystę vadovauti NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje jau šiandien galime pavadinti sėkmės istorija. Tai istorinis sprendimas, kurį tvirtai remsime ir ateityje. Apie 30 proc. gynybos biudžeto skiriame modernizacijai ir įsigijimams. Džiaugiuosi, kad Vokietija ginkluotės srityje yra kertinė mūsų partnerė. Šią savaitę kaip tik buvo atgabentos pirmosios dvi Lietuvos kariuomenės įsigytos pėstininkų kovos mašinos „Vilkai“ (Boxer)“, – sakė S. Skvernelis.

Pažymėta, kad Vokietija yra viena iš svarbiausių ekonominių partnerių – užima 1 vietą pagal atvykstančius turistus, 2 vietą pagal lietuviškos kilmės prekių eksportą, patenka į didžiausių investuotojų penketuką. 2017–2018 m. buvo Vokietijos investicijų į Lietuvą metai. Lietuva ir ateityje sieks užtikrinti ypač palankias sąlygas Vokietijos investicijoms.

Akcentuota, kad sutampa Lietuvos ir Vokietijos požiūris į ES ateitį. Siekiama veiksmingos sąjungos, visų jos narių vienybės. Finansinė disciplina, be trukdžių veikianti vidaus rinka, solidarumo užtikrinimas – tai bendri prioritetai.
Vyriausybės vadovas užtikrino, jog Lietuva pasirengusi glaudžiai bendradarbiauti, siekiant konstruktyvaus sprendimo dėl BREXIT, rengiant susitarimą dėl ES biudžeto, stiprinant euro zoną ir Energetinę sąjungą.

Vokietijos lyderystė kuriant europinę Rytų politiką išliks esminė. Lietuvos Rytų partneriai – Ukraina ir Sakartvelas nusipelno aiškios europinės perspektyvos, kad toliau žengtų reformų keliu.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.