Prasidės Lietuvos zoologijos sodo veterinarijos gydyklos ir karantino pastato statybos

0
50
Lietuvos zoologija
Lietuvos zoologijos sode bus įkasta kapsulė, simbolizuojanti zoologijos sodo veterinarijos gydyklos ir karantino pastato statybų pradžią.

Lietuvos zoologijos sode bus įkasta kapsulė, simbolizuojanti zoologijos sodo veterinarijos gydyklos ir karantino pastato statybų pradžią.

Statybų darbus numatyta baigti 2020 metų kovą, juos vykdys bendrovė „Neostata“. Bendra projekto vertė – virš milijono eurų.

Kaip portalui „Kas vyksta Kaune“ yra sakęs Lietuvos zoologijos sodo Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Paulius Beinaris, naujasis statinys bus pritaikytas ne tik teikti veterinarines paslaugas, bet ir karantinuoti atvykstančius bei išvykstančius gyvūnus.

Veterinarijos gydykla, pasak P. Beinario, bus skirta tik Zoologijos sodo gyventojams.

Anksčiau ELTA rašė, kad iki 2020 metų pradžios planuojama atlikti Zoologijos sodo atnaujinimą, kuris reikalingas gyvūnų gerovei. Rekonstrukcijai skirta 11,584 mln. eurų, iš jų – 9,847 mln. eurų ES regioninio plėtros fondo lėšų.

Tačiau paskelbtus darbų viešuosius pirkimus sustabdė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Atlikusi Zoologijos sodo pastatų ir voljerų projektavimo ir statybos darbų pirkimo dalinį vertinimą, VPT nustatė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų.

Lietuvos zoologijos sodas, paprašytas Aplinkos ministerijos, birželį nutraukė sodo rekonstrukcijos projekto viešąjį pirkimą ir suteikė įgaliojimus jį vykdyti ministerijai.

Rugpjūtį VPT leido Aplinkos ministerijai neskelbiamų derybų būdu įsigyti bendrovių „Simper“ ir „Gedimino Jurevičiaus studija“ rekonstrukcijai jau prieš kelerius metus parengtų Lietuvos zoologijos sodo pastatų ir voljerų techninių projektų keitimo paslaugas.

Bendrovės nesutiko atsisakyti jų parengtų techninių projektų autorinių teisių ir leisti juos koreguoti kitiems.

Aplinkos ministerija nusprendė iš naujo nepirkti projektavimo paslaugų kartu su darbais, bet koreguoti jau įsigytus techninius projektus.

Metų pradžioje Aplinkos ministerija Eltą informavo, kad techninė užduotis jau baigiama rengti.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.