Pirmasis šių metų pusmetis išjudino meno rinką

0
23
Liga

Pirmasis šių metų pusmetis antrinėje meno rinkoje pasižymėjo jau senai matytais skaičiais, praneša Vilniaus aukciono namai. Per dvylika veiklos metų vidutiniškai didesnę nei 110 tūkst. eurų apyvartą pirmaisiais metų pusmečiais organizuojamuose aukcionuose pasiekdavę Vilniaus aukciono namai šiais metais šį rodiklį viršijo 68 proc.

Pranešama, kad toks meno vertybių pardavimas buvo pasiektas tik 2013 m. pirmąjį pusmetį, kai dviejų meno aukcionų apyvarta siekė daugiau kaip 186 tūkst. eurų.

Vilniaus aukciono namų ekspertai mano, kad augantį meno rinkos aktyvumą skatino ne tik lavėjantis lietuvių estetinis jausmas ar didėjanti perkamoji galia, bet ir besikeičiantis meno vertybių aukcionų dalyvio portretas.

„Pastarasis pusmetis parodė, kad meno vertybių aukcionų dalyvių portretas darosi labai įvairus. Čia lankėsi ne tik solidūs meno kolekcionieriai ar ypatingą statusą turinčių institucijų ir organizacijų atstovai, bet ir žmonės, turintys pakankamai kapitalo ir ieškantys ilgalaikių investicijų, o taip pat pavieniai dalyviai, įsigiję meno kūrinių tiesiog savo namų ar darbo aplinkai papuošti“, – sako Vilniaus aukciono namų vadovė Simona Skaisgirytė–Makselienė.

Jos teigimu, pastaraisiais metais meno rinka labiau suaktyvėdavo antrąjį pusmetį ir pasiekdavo vidutiniškai 50 proc. didesnę apyvartą nei pirmąjį pusmetį.

„Prognozės, žinoma, nedėkingas dalykas, tačiau jei tokios ar bent jau panašios tendencijos išsilaikys, lietuvių meno rinkos laukia išties neeiliniai metai“, – pastebi Vilniaus aukciono namų vadovė.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.