Per metus statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 4,2 proc.

0
47
Statyba
Statybos sąnaudų elementų kainos 2019 m. gegužę, palyginti su birželiu, beveik nepasikeitė. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio padidėjimas 0,3 proc. ir statybinių medžiagų ir gaminių kainų sumažėjimas 0,1 proc.

Gegužę, palyginti su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu, statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 4,2 proc.

Pasak Statistikos departamento, tai lėmė darbo užmokesčio padidėjimas, siekęs 10,5 proc., statybinių medžiagų ir gaminių kainų (1,9 proc.) bei mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainų (2 proc.) kilimas.

Iš statinių per metus, anot pranešimo, daugiausia – 4,7 proc. – pabrango gyvenamųjų pastatų statyba. Pastatų remontas pabrango 4,8 proc.

Birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, statybos sąnaudų kainos beveik nepasikeitė. Iš statybinių medžiagų ir gaminių daugiausia – 0,5 proc. – pabrango betono ir gelžbetonio gaminiai bei 0,8 proc. atpigo vamzdžiai, skaičiuoja Statistikos departamentas.

Per mėnesį daugiausia – 0,2 proc. – pabrango gyvenamųjų namų statyba.

Kaip teigiama pranešime, didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio padidėjimas 0,3 proc. ir statybinių medžiagų ir gaminių kainų sumažėjimas 0,1 proc.

Picture 21 - Per metus statybos sąnaudų elementų kainos padidėjo 4,2 proc.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.