Pasaulio veteranų orientavimosi čempionate lietuviai iškovojo penkis medalius

0
29
Varžibos

Latvijoje vykstančiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionate trečiadienį lietuviai iškovojo net penkis medalius.

Vidutinės trasos finalinėse varžybose Lietuvos veteranai iškovojo du aukso, du sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

Čempionais tapo Mantas Rimkus (M45) ir Svajūnas Ambrazas (M50), sidabro medalius iškovojo Henrikas Paužas (M35) ir Danutė Vilkelienė (W60), o bronzos – Edgaras Voveris (M50).

M45 grupėje čempionu tapęs Mantas Rimkus 5 km su 20 kontrolės punktų trasoje sugaišo 24 min. 22 sek. ir 54 sek. aplenkė antrąją vietą užėmusį daną Thomasą Greve Jenseną bei 1 min. 7 sek. trečiojoje vietoje likusį rusą Ilją Gusevą.

M50 grupėje nugalėjęs Svajūnas Ambrazas trasą įveikė per 26 min. 6 sek. ir 1 min. 38 sek. aplenkė švedą Tommy Lindbergą bei 1 min. 43 sek. bronzos apdovanojimą iškovojusį Edgarą Voverį.

M35 grupėje vicečempionu tapęs Henrikas Paužas 6,2 km su 26 kontrolės punktais trasą įveikė per 30 min. 31 sek. ir 23 sek. nusileido nugalėjusiam baltarusiui Dmitrijui Michalkinui.

W60 grupėje sidabro medalį iškovojusi Danutė Vilkelienė 3,3 km trasoje sugaišo 24 min. 40 sek. ir vos 6 sek. atsiliko nuo čempione tapusios švedės Kanes Andersson.

Į pirmąjį dešimtuką pateko dar šeši lietuviai. W65 grupėje Irena Stankevičiūtė užėmė ketvirtąją vietą, Antanas Paužas M60 grupėje – penktąją, Daiva Žiaukienė W55 grupėje – šeštąją, Inga Žvinytė W40 grupėje – septintąją, Vytautas Grašys M40 grupėje – aštuntąją ir Jonas Vilkelis M65 grupėje – dešimtąją.

Penktadienį Rygos apylinkėse dar paaiškės ilgos trasos nugalėtojai ir prizininkai.

Pasaulio veteranų čempionate varžosi per 3700 orientacininkų iš 42 šalių, o tarp jų – 132 Lietuvos atstovai.

Čempionate dalyvauja veteranai nuo 35 metų amžiaus, o vyriausiems – virš 90.

Šaltinis: (ELTA)