Nustatyta plataus masto pinigų plovimo schema, padaryta milijoninė žala

0
69

Vilnius, birželio 13 d. (ELTA). Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje ministras Eimutis Misiūnas ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Antonis Mikulskis pristatė nustatytą plataus masto pinigų plovimo schemą ir tyrimą dėl mokesčių vengimo.

Pasak E. Misiūno, tarptautiniame tyrime 20 asmenų grupė kaltinama pinigų plovimu, mokesčių nemokėjimu ir papirkinėjimais. Pasak ministro, kalbama apie 10 įmonių, dalis jų dalyvavo viešuosiuose pirkimuose aprūpinant ugniagesius darbo priemonėmis ir technika.

„Preliminarūs mastai, kad schemos ir veikos buvo tikrai didelės. Jau šiai dienai galėčiau pasakyti, kad preliminariai skaičiuota žala galimai ugniagesiams darbo užmokestį galėjo pakelti vidutiniškai galbūt 100 eurų“, – teigė E. Misiūnas.
FNTT vadovo A. Mikulskio teigimu, pirminiais duomenimis, nusikalstamu būdu galėjo būti legalizuota daugiau kaip 7 milijonai eurų.

Pasak A. Mikulskio, šiuo metu vykdant ikiteisminį tyrimą yra sulaikyti 20 asmenų, du iš jų suimti. Vienas asmuo – trims mėnesiams, kitas – 10 dienų.
„Tarp įtariamųjų yra įmonės vadovai, finansininkai“, – žurnalistams teigė A. Mikulskis.
Kaip teigiama VRM išplatintame pranešime, milijoninėmis grynųjų pinigų sumomis galėjo naudotis Lietuvoje veikiančios bendrovės, kurios buvo įtrauktos į mokesčių vengimo sistemą. Lietuvoje esančių bendrovių vadovai atlikdavo pavedimus į organizuotos grupės narių turimas bendroves, o atitinkama grynųjų pinigų suma buvo perduodama, kaip įtariama, mokesčius mokėti vengiantiems verslininkams.

„Tokia pinigų plovimo schema galėjo naudotis skirtingose verslo srityse veikiančios Lietuvos bendrovės, tarp kurių yra naftos produktų, šaldytų maisto produktų prekyba, reklamos ir kompiuterių paslaugomis besiverčiančios bendrovės“, – rašoma VRM informacijoje.

photo 1045532 - Nustatyta plataus masto pinigų plovimo schema, padaryta milijoninė žala

Informacijos šaltinis: ELTA

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.