Lietuviai ilsisi per daug? Ekonomistas vietoj gausių šventinių dienų siūlo kitą variant

0
14

Lietuvoje reikia daugiau šventinių nedarbo dienų, nes ir taip darbuotojams sunku susitarti dėl kasmetinių atostogų, įsitikinusi profesinių sąjungų pirmininkė. Tačiau ne visi sutiktų, kad šventinės nedarbo dienos yra geras būdas spręsti šią problemą.

Papildoma šventinė darbo diena, prekybos centrų darbo laikas sekmadieniais bei šventėmis – pasisakymai šiomis temomis ir toliau aidi Seimo koridoriuose ieškant tinkamiausio sprendimo. Naujoje DELFI 11 laidoje diskutuota, ar lietuviams trūksta laisvadienių, o gal, palyginti su kitais, ir taip ilsimasi per daug? Darbuotojų atstovė: darbdaviai ir kasmetinių atostogų sunkiai išleidžia Šią savaitę Socialinių reikalų ir darbo komitete svarstoma parlamentarų užregistruota idėja lapkričio 2 dieną įtraukti į šventinių nedarbo dienų sąrašą. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė teigė, kad tai spręstų problemą su kuria susiduria darbuotojai – darbdaviai sunkiai išleidžia atostogauti, o įteisinus įstatymu kito kelio nebūtų.

Ji pasakojo jauno vyro istoriją, kuris du metus taupė norėdamas su šeima išvažiuoti į užsienį atostogauti, tačiau darbdavys nesuteikė nei kasmetinių jam priklausančių atostogų. Inga Ruginienė© DELFI / Karolina Pansevič „Tai viena iš tų daugelio situacijų, kurios šiandien atsitinka pas mus šalyje. Daugelis linkę komentuoti, kad atostogų yra per daug, bet matome realybę, kad žmonės dirba daug, jie atiduoda visas savo jėgas darbdaviui ir dirba vardan pelno, įmonės gyvavimo, tačiau aukoja labai svarbius sau sveikatos būklę, šeimyninius santykius. Mano pavyzdys parodo, kad darbdaviai nelinkę suteikti net kasmetinių priklausančių atostogų pagal įstatymą. Ką tokiu atveju daryti? Tada deja taip nutinka, kad tenka ir pačiai Vyriausybei įsikišti, ir profesinėms sąjungoms, ir spręsti šią problemą per papildomas šventines dienas. Mes pamirštame, kad darbuotojas turi būti pailsėjęs, kad dirbtų efektyviau, kad atneštų didesnę papildomą pridėtinę vertę, turi ir šeimos nepamiršti, derinti šeimyninius santykius“, – kalbėjo I. Ruginienė.

Skaitykite daugiau: www.delfi.lt

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.