Kaune prasideda antrasis tarptautinis fortepijono muzikos festivalis

0
33
fortepijono muzikos festivalis

Penktadienį prasidės ir iki liepos 20 dienos tęsis tarptautinis fortepijono muzikos festivalis „Kaunas Piano Fest“. Jo programoje, anot organizatorių, – 10 nemokamų koncertų Kauno mieste ir rajone bei Vilniuje. Praėjusiais metais didelio publikos dėmesio sulaukęs renginys šiemet besidominčius pakvies ir į šešias atviras paskaitas.

Vieno iš festivalio organizatorių bei meno vadovų Roberto Lozinskio teigimu, vien asmeniniais ištekliais surengti tokio lygio festivalį būtų sunku. Todėl „Kaunas Piano Fest“ organizatoriai itin džiaugiasi išaugusiomis rėmėjų gretomis. Tarp jų – Kultūros ministerija ir Kauno miesto savivaldybė.

Festivalį koncertu Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje penktadienį pradės pernai daugiausiai publikos simpatijų pelniusi pianistė Alexandra Mazurkevich (Estija-Vokietija). Šiemet ji muzikos mylėtojus džiugins Baroko muzikos grando Johano Sebastiano Bacho kūriniais. Vėliau fortepijono muzika skambės Kauno valstybinėje filharmonijoje, M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, J. Naujalio muzikos gimnazijoje, Kauno Menininkų namuose, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Babtyno-Žemaitkiemio dvare.

Baigiamasis festivalio koncertas liepos 20-ąją vyks Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje Kaune.

Koncertuose dalyvaus 18 skirtingų jaunųjų talentų iš Estijos, Ukrainos, Danijos, Norvegijos, Rumunijos, Kazachstano, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Ispanijos ir Lietuvos. Visi jie tobulinsis ir meistriškumo kursuose, kuriuose dėstys žinomi pianistai: Petras Geniušas, Sonata ir Rokas Zubovai, Fali Pavri bei Olga Kern. Kursų dalyviai taip pat mokysis muzikos vadybos, tobulins kitus muzikantams svarbius įgūdžius.

„Jauniesiems atlikėjams galimybė visapusiškai augti itin svarbi. Visgi neabejojame, kad muzikantų profesinio gyvenimo užkulisiai įdomūs ne vienam, todėl paskaitos – taip pat kaip ir festivalio koncertai, – nemokamos ir atviros visiems besidomintiems“, – atkreipia dėmesį viena iš festivalio rengėjų pianistė Monika Mašanauskaitė.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.