Karštis visai susuko galvas: įspėja griebiančius kondicionierius – populiariausias modelis turi milžinišką trūkumą

0
95

Jeigu būtent šiandien nuspręstumėte, kad jums reikalingas kondicionierius, tik maždaug kitos savaitės pabaigoje jį jau būtų galima montuoti jūsų namuose, laidoje „DELFI diena“ sako „Šilumos namų“ projektų vadovas Ignas Jankauskas. Specialistas sako, kad šiuo metu lietuviai masiškai griebia kondicionierius, tačiau vienas populiariausių modelių turi vieną esminį trūkumą.

Specialistas taip pat papasakojo apie populiariausius kondicionierius, kokie yra jų privalumai ir minusai, per kiek laiko juos galima sumontuoti bei kokių klaidų geriau nedaryti. – Kiek kartų šią vasarą išaugo kondicionierių poreikis? – Banga tikrai yra jaučiama, skambučių – dvigubai daugiau nei įprastai, bet tai nėra suplanuoti darbai. Kai statomas namas ar įrenginėjamas butas, žmonės planuoja iš anksto, tai nemaža dalis jų nusprendžia daryti ir vėsinimą, nes patirtis rodo, kad to prireikia. Žinoma, yra daug ir žmonių, kurie po karštos savaitės nusprendžia, kad jiems reikia vėsinimo. Neįmanoma net patenkinti to poreikio.

– Kokius kondicionierius renkasi lietuviai? – Renkasi tuos, kuriuos yra lengviausia įdiegti, nes ne visuose butuose įmanoma įdiegti tradicinį kondicionierių, kai pakabini jį ant sienos ir reikalingas išorinis blokas. Dažniausiai, jeigu tai yra naujos statybos namas, ant fasado neleidžiama nieko daryti. Šiuo metu labai populiarūs yra mobilūs kondicionieriai, bet jie turi ir labai didelį minusą – reikia kažkur išmesti šilumą, jie pučia šaltą orą, bet reikia kažkur išmesti tą šiltą orą iš patalpos. Įprastai sprendimas – stora žarna pro atvirą langą. Kitaip sakant, jie nebeveikia taip, kai lauke yra daugiau nei 30 laipsnių karščio. Lietuvoje dar yra ta riba, kai patalpose jie dar šiek tiek vėsina patalpas. Jie yra populiariausi, bet dažnu atveju tai nėra ilgalaikė išeitis. Kitas sprendimas – ieškoma būdų, kaip įrengti normalų klasikinį kondicionierių. Dažnu atveju tai yra iššūkis, nes sąmata pasidaro labai didelė, reikia perdaryti apdailas, reikia kaimynų sutikimo, visgi toks būtų sprendimas, bet žinoma, geriausia būtų planuoti iš anksto, sistemingai viską įrengti, paslėpti.

Skaitykite daugiau: www.delfi.lt

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.