Iš Kleboniškio į Narėpus bus galima nukeliauti dviračiu

0
17
Dviračių takas

Karmėlavos seniūnijoje (Kauno r.) esantį Narėpų kaimą ir Kleboniškį planuojama sujungti dviračių taku.

Tokia gera dviratininkams naujiena buvo pagarsinta Kauno rajono savivaldybės ir Valstybinės miškų urėdijos atstovų susitikime, kuris įvyko Karmėlavos girininko Jono Mačiulio iniciatyva – jo valdose, Kleboniškio miške.

Kaip tik toje teritorijoje ir planuojama dviratininkams skirta trasa. „Kadaise čia buvo pėsčiųjų takas, bet prieš kelis dešimtmečius nutiesta asfalto danga suaižėjo, jos būklė bloga“, – sakė girininkas.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas įsitikinęs, kad per mišką nutiestas dviračių takas bus labai populiarus. Nes dviračių takai šiandien, pasak mero, – ne prabanga, o būtinybė. Kauno rajono savivaldybės administracijos Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Tautvydas Tamošiūnas paskaičiavo, kad 2 km. dviračių tako įrengimas galėtų kainuoti maždaug 146 tūkst. eurų.

Susitikime dalyvavę Valstybinės miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Kaubrė ir Kauno regioninio padalinio vadovas Mindaugas Petkevičius sakė, kad suvienijus miškininkų bei savivaldybės jėgas, dviračių taką būtų galima įrengti jau šiemet.

Abi pusės sutarė pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Šalia planuojamo dviračių tako yra dujotiekio mazgas, todėl prisidėti prie infrastruktūros gerinimo bus pakviesta ir už dujų perdavimą atsakinga AB „Amber Grid“.

„Trise galima padaryti tris kartus daugiau ir tris kartus greičiau“, – sako meras V. Makūnas.

Susitikime taip pat kalbėta apie galimybę rytiniame Raudondvario dvaro parko šlaite įrengti laiptus, nes nuo Nevėžio prieplaukos ateinantiems turistams tenka kopti nepatogiu, nesaugiu taku, – teigiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.

Šaltinis: (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.