Klausymas apie elektronines cigaretes

0
100

Vilnius, birželio 11 d. (ELTA). Antradienį Vilniaus miesto savivaldybėje rengiami klausymai ir pasitarimas dėl elektroninių cigarečių rūkymo problemos Vilniaus miesto ugdymo įstaigose. Susitikimą su institucijų atstovais organizuoja Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Kernagis ir Vilniaus miesto tarybos narė, Švietimo ir kultūros reikalų komiteto pirmininkė Paulė Kuzmickienė.

Pasak P. Kuzmickienės, masiškas įvairių rūšių elektroninių cigarečių rūkymas mokyklose ir jų prieigose bei žalingas jų poveikis vaikų sveikatai – problemos, su kuriomis susiduria švietimo įstaigų bendruomenės
„Bekvapės, lengvai išardomos cigaretės sunkiai aptinkamos tiek tėvų, tiek ugdymo specialistų. Todėl prevencija ir švietimas apie tokių cigarečių keliamą žalą vaikų sveikatai turi būti orientuotas ne tik į juos pačius, bet ir jaunuosius vilniečius ugdančius pedagogus bei tėvus, kartu atrandant būdus, kaip efektyviai stabdyti jų plitimą bei pardavimą nepilnamečiams. Tiek Vilniaus miesto, tiek Lietuvos vaikų sveikatos apsaugai privalome skirti ypatingą dėmesį, todėl su specialistais tarsimės apie problemos sprendimo ir užkardymo būdus“, – kalbėjo P. Kuzmickienė.

Pasak Seimo nario V. Kernagio idėja kalbėtis elektroninių cigarečių rūkymo tema Vilniaus ugdymo įstaigose kilo po vienos progimnazijos atstovų kreipimosi.

„Klaidingas įsitikinimas, kad elektroninės cigaretės mažiau kenksmingos, kaip ir noras atsakyti į tėvų bei mokyklos bendruomenės susirūpinimą, paskatino inicijuoti šią diskusiją Vilniaus miesto savivaldybėje. Švietimas, prevencija bei nekontroliuojamas tokių cigarečių pardavimas elektroninėje erdvėje turėtų būti vertinamas nedelsiant“, – teigė Seimo narys V. Kernagis.

Klausymuose elektroninių cigarečių rūkymo problemai bei prevencijos būdams aptarti pakviesti dalyvauti Respublikinės Vilniaus universiteto ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai, psichinės sveikatos specialistai, policijos, Vilniaus miesto savivaldybės suinteresuotų departamentų atstovai bei specialistai.

photo 942952 - Klausymas apie elektronines cigaretes
Vilniuje rengiamas pasitarimas dėl elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr

Autorius: Sigita Zumerytė (ELTA)

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.